Strona główna Wykładowcy B Bakońska-Pacoń Ewa, dr n. o kult. fiz.

Bakońska-Pacoń Ewa, dr n. o kult. fiz.

Doktor nauk o kulturze fizycznej oraz magister Analityki Medycznej, związana z Zakładem Fizjologii i Biochemii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz z Wydziałem Nauk Medycznych i Technicznych Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze. Absolwentka Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego (Akademii Medycznej) we Wrocławiu, specjalizująca się w analizie wybranych parametrów biochemicznych w różnych materiałach biologicznych (takich jak krew, mocz, ślina) w kontekście oceny stanu zdrowia osób prowadzących różne formy aktywności fizycznej, a także w ocenie stanu zmęczenia i przetrenowania oraz u pacjentów. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu biochemii, biochemii wysiłku, fizjologii oraz diagnostyki laboratoryjnej. Autorka i współautorka licznych publikacji, doniesień konferencyjnych oraz podręczników z biochemii i fizjologii w naukach medycznych i naukach o zdrowiu.