Strona główna Wykładowcy C Cichoń Dorota, dr prof. KANS

Cichoń Dorota, dr prof. KANS

Doktor nauk o kulturze fizycznej oraz profesor uczelni na Wydziale Nauk Medycznych i Technicznych Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych, absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jej badania skupiają się na problematyce związanej z zespołami bólowymi kręgosłupa i stawów obwodowych, a także zmianami inwolucyjnymi w organizmie człowieka. W pracy zawodowej korzysta z holistycznej terapii manualnej, bazując na koncepcjach dr. Andrzeja Rakowskiego, Kaltenborna i Evjentha. Od 1994 roku prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu praktycznej nauki zawodu fizjoterapii i medycyny fizykalnej. Jest autorką wielu publikacji z dziedziny fizjoterapii i nauk o zdrowiu, a także posiada bogate doświadczenie zawodowe zarówno w praktyce, jak i w pracy dydaktycznej. Do roku 2021 pełniła funkcję kierownika kierunku fizjoterapii na Wydziale Nauk Medycznych i Technicznych Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych.