Strona główna Wykładowcy K Kozieł Sławomir, prof. n. biol.

Kozieł Sławomir, prof. n. biol.

Profesor nauk biologicznych, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wolnego Uniwersytetu w Brukseli, obecnie wykłada w Zakładzie Antropologii Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk oraz na Wydziale Medycznym Politechniki Wrocławskiej. Jego badania koncentrują się na biologicznych podstawach zjawisk społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem wzrastania i rozwoju człowieka, wpływu matczynego stresu prenatalnego na proces wzrastania i rozwoju, auksologii epidemiologicznej oraz ekologii behawioralnej. Jest autorem i współautorem ponad 200 oryginalnych publikacji naukowych. Pełni funkcję członka Komitetu Biologii Organizmalnej PAN i Komisji Antropologicznej PAU, a także redaktora naczelnego czasopisma „Anthropological Review”. Jest także zagranicznym członkiem Unit of Biocultural Variation and Obesity na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz kierownikiem Zakładu Antropologii w IITD PAN.