Strona główna Wykładowcy A Adamiec Rajmund, prof. dr hab. med.

Adamiec Rajmund, prof. dr hab. med.

Profesor zwyczajny Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, specjalizujący się w chorobach wewnętrznych, angiologii, nefrologii, hipertensjologii i diabetologii. Kierownik Katedry i Kliniki Angiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii UMW przez 23 lata oraz dwukrotny Dziekan Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego. Autorytet w dziedzinie medycyny, z bogatym dorobkiem naukowym, obejmującym ponad 800 publikacji oraz kierowanie lub współpracę przy kilkudziesięciu projektach badawczych. Laureat licznych odznaczeń, w tym Złotego Krzyża Zasługi, Krzyża Kawalerskiego i Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Zatrudniony w KANS od 2005 roku, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z naszą społecznością akademicką.