Strona główna Wykładowcy S Sobieszczańska Małgorzata, prof. dr hab. n. med.

Sobieszczańska Małgorzata, prof. dr hab. n. med.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz nauczyciel akademicki od wielu lat. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych i geriatrii, prowadząc również praktykę lekarską w tych dziedzinach. Znana jest jako autorka lub współautorka około 400 publikacji naukowych i kilkudziesięciu rozdziałów w podręcznikach, a także autorka i redaktor siedmiu monografii naukowych i popularnonaukowych z zakresu medycyny. Jest inicjatorką powstania Katedry i Kliniki Geriatrii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, którą kieruje od 2017 roku. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z patofizjologii, geriatrii i prewencji chorób sercowo-naczyniowych dla studentów kierunku lekarskiego, także w języku angielskim. Od 2007 roku związana jest również z Karkonoską Akademią Nauk Stosowanych, gdzie prowadzi wykłady i ćwiczenia z wielu przedmiotów dla studentów kierunków: pielęgniarstwo, fizjoterapia i wychowanie fizyczne. Aktywnie działa w różnych instytucjach naukowych i społecznych, m.in. w Międzynarodowym Towarzystwie Elektrokardiologii, Polskim Towarzystwie Gerontologii oraz jako Prezes Fundacji „Szczęśliwy Senior”.