Strona główna Wykładowcy Sradomska Katarzyna, dr n. hum.

Sradomska Katarzyna, dr n. hum.

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa stosowanego oraz edukator z zakresu nauczania dorosłych i języka angielskiego we wczesnej edukacji; adiunkt na Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze. Prowadzi zajęcia z zakresu językoznawstwa stosowanego i glottodydaktyki. Współpracuje z Okręgową Komisją Egzaminacyjną, przeprowadzając szkolenia egzaminatorów oraz przewodnicząc komisjom egzaminacyjnym na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. Jej zainteresowania zawodowe i badawcze obejmują obszary językoznawstwa stosowanego, glottodydaktyki oraz pedagogiki, które stanowią podstawę przygotowania do zawodu nauczyciela. Swoje doświadczenia wykorzystuje w ramach licznych projektów i badań realizowanych przez ORE i MEN.