Strona główna Wykładowcy Zieja Elżbieta, dr prof. KANS

Zieja Elżbieta, dr prof. KANS

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych. Równocześnie prowadzi szeroką działalność zawodową związaną z pieczą zastępczą oraz pracą z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, niedostosowanymi społecznie i osieroconymi. Ten rodzaj działalności zawodowej kontynuuje do chwili obecnej jako pedagog i terapeuta. Od 2000 roku związana z Karkonoską Akademią Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze. Posiada duży dorobek dydaktyczny i brała udział w wielu projektach współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W 2017 roku, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy i zainteresowaniom młodych ludzi, pod jej kierunkiem rozpoczęto prace nad tworzeniem nowych specjalności na kierunku pedagogika. Oddzielnym wyzwaniem stało się przygotowanie nowych propozycji kształcenia w formie studiów podyplomowych, których była kierownikiem. Jest autorką publikacji zwartych oraz wielu artykułów naukowych z zakresu opieki, wychowania, resocjalizacji i terapii. Aktywnie uczestniczy w życiu akademickim jako członek Senatu. Rektor KANS. W życiu prywatnym szczęśliwa żona, matka dwóch dorosłych synów i córki. Uwielbia hodować kwiaty i pracować w ogrodzie, każdą wolną chwilę spędza z rodziną.