Strona główna Wykładowcy D Dobrosielska-Matusik Kamila, dr n. o zdr.

Dobrosielska-Matusik Kamila, dr n. o zdr.

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dziedzinie nauki o zdrowiu, specjalizująca się w pielęgniarstwie anestezjologicznym i intensywnej opiece oraz pielęgniarstwie opieki paliatywnej. Obecnie uczestniczy w studiach podyplomowych z Organizacji i Zarządzania w Ochronie Zdrowia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest młodszą adiunktką na Wydziale Nauk Medycznych i Technicznych Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze oraz pracowniczką Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego w Jeleniej Górze na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Prowadzi zajęcia dydaktyczne od roku 2015 z zakresu anestezjologii, stanów zagrożenia życia oraz opieki nad pacjentami z chorobami nowotworowymi. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki zakażeń szpitalnych.