Strona główna Wykładowcy M Malkiewicz Leszek, dr n. med.

Malkiewicz Leszek, dr n. med.

Absolwent Akademii Medycznej na wydziale lekarskim, uzyskał tytuł doktora nauk medycznych oraz pracuje jako lekarz. Ponadto, ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim na wydziale prawa, zdobywając tytuł doktora nauk prawnych. Jest również biegłym sądowym w zakresie medycyny wewnętrznej i medycyny rodzinnej. Od 2016 roku pracuje jako wykładowca na Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych, prowadząc zajęcia związane z tematyką prawa w praktyce pielęgniarskiej, zagadnień prawnych i ekonomicznych w ochronie zdrowia, badań fizykalnych, klinicznego zarysu schorzeń oraz chorób wewnętrznych i pielęgniarstwa internistycznego. Jego zainteresowania naukowe obejmują filozofię, historię medycyny oraz prawo medyczne.