Strona główna Wykładowcy M Michońska-Stadnik Anna, prof. dr hab.

Michońska-Stadnik Anna, prof. dr hab.

Profesor tytularny w dziedzinie nauk humanistycznych, specjalizująca się w językoznawstwie, głównie w glottodydaktyce. Ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Victoria University of Manchester w Wielkiej Brytanii. Jej zainteresowania naukowe obejmują językoznawstwo, ze szczególnym uwzględnieniem teorii przyswajania/uczenia się języków obcych, czynników wpływających na sukces w nauce języka drugiego/obcego oraz kształcenie nauczycieli języków obcych. Jest autorem i współautorem sześciu monografii naukowych oraz ponad osiemdziesięciu artykułów publikowanych w Polsce i za granicą. Do tej pory wypromowała 21 doktorów, 390 magistrów oraz ponad 100 licencjatów. Posiada także 7-letnie doświadczenie jako nauczycielka języka angielskiego w szkole. Obecnie zatrudniona jest na Uniwersytecie Wrocławskim, w Instytucie Filologii Angielskiej, oraz na Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych, w Katedrze Nauk Humanistycznych.