Strona główna Wykładowcy M Milko Dariusz, dr n. o kult.fiz.

Milko Dariusz, dr n. o kult.fiz.

Specjalista fizjoterapii i doktor nauk kultury fizycznej w dziedzinie nauki o kulturze fizycznej, specjalizujący się w fizjoterapii. Obecnie pełni funkcję adiunkta na Wydziale Nauk Medycznych i Technicznych w Katedrze Nauk o Kulturze Fizycznej i Zdrowiu Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. Dodatkowo, sprawuje funkcję kierownika Działu Rehabilitacji Leczniczej i Przyrodolecznictwa w Uzdrowisku Cieplice Sp. z o.o., gdzie zarządza i kieruje zespołem pracowników. Jest także organizatorem i prowadzącym szkolenia mające na celu podnoszenie kompetencji i umiejętności fizjoterapeutów. Pełni również rolę wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oddziału dolnośląskiego oraz jest członkiem Krajowej Rady Fizjoterapeutów oddziału dolnośląskiego. Ponadto, jest autorem publikacji i wystąpień związanych z lecznictwem uzdrowiskowym oraz terapią manualną.