Strona główna Wykładowcy M Milko Małgorzata, dr n. med.

Milko Małgorzata, dr n. med.

Doktor nauk medycznych, specjalizująca się w dziedzinie biologii medycznej, ze szczególnym zainteresowaniem w fizjoterapii. Pełni funkcję adiunkta na Wydziale Nauk Medycznych i Technicznych w Katedrze Nauk o Kulturze Fizycznej i Zdrowiu Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2007 roku prowadzi zajęcia ze studentami na kierunku fizjoterapia, obejmujące tematy związane z wyrobami medycznymi, fizjoprofilaktyką i promocją zdrowia, klinicznymi podstawami fizjoterapii w geriatrii oraz fizjoterapią w geriatrii. Aktualnie również pracuje w Uzdrowisku Cieplice Sp. z o.o. – GRUPA PGU na stanowisku fizjoterapeuty. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje prowadzenie rehabilitacji narządu głosu, w ramach której stosuje terapię manualną u pacjentów z dysfunkcjami tego narządu.