Strona główna Wykładowcy M Muszkieta Radosław, dr hab. prof. UMK

Muszkieta Radosław, dr hab. prof. UMK

Doktor nauk o kulturze fizycznej, doktor habilitowany kinantropologii (nauk o kulturze fizycznej) oraz doktor habilitowany nauk pedagogicznych. Jest profesorem nauk o kulturze fizycznej i sporcie na Ukrainie oraz posiada tytuł Akademika nadany przez Narodową Akademię Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ukrainy. Ponadto, jest profesorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz kierownikiem Katedry Kultury Fizycznej tejże uczelni. Jest także profesorem Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Równym (Ukraina) oraz dyplomowanym menedżerem sportu, trenerem lekkiej atletyki, trenerem personalnym oraz instruktorem kilkunastu dyscyplin sportu i rekreacji. Zasłynął jako autor i współautor ponad 540 publikacji naukowych, w tym ponad 70 monografii i podręczników. Pełni funkcję eksperta Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie awansu zawodowego nauczycieli. Dodatkowo, jest wiceprezesem Towarzystwa Sieci Naukowej Prawa Sportowego oraz II redaktorem naczelnym czasopism „Journal of Education, Health and Sport” oraz „Quality in Sport”.