Strona główna Wykładowcy O Ostrowska Bożena, dr hab. prof. KANS

Ostrowska Bożena, dr hab. prof. KANS

Doktor habilitowana w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, specjalizująca się w naukach o kulturze fizycznej. Pełni funkcję Profesora Uczelni na Wydziale Nauk Medycznych i Technicznych Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie jest także kierownikiem Zakładu Terapii Zajęciowej. Jej badania koncentrują się na kontroli postawy, zaburzeniach stabilności ciała w różnych etapach życia oraz ocenie skuteczności fizjoterapii i terapii zajęciowej w procesie leczenia i rehabilitacji. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Pełni funkcję promotora prac doktorskich i magisterskich oraz recenzenta w przewodach doktorskich. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z kinezyterapii, kształcenia ruchowego, fizjoterapii w chorobach wewnętrznych, metodologii badań naukowych i seminarium magisterskiego.