Strona główna Wykładowcy T Teisseyre Andrzej, Dr hab. inż.

Teisseyre Andrzej, Dr hab. inż.

Absolwent wydziału chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Po ukończeniu studiów doktoranckich w Katedrze Biofizyki Akademii Medycznej we Wrocławiu, rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w tejże Katedrze od 1992 roku. Początkowo pełnił funkcję asystenta, a od 1996 roku adiunkta. W 1995 roku obronił pracę doktorską, a w 2009 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie biologii medycznej, specjalizując się w biofizyce. Jego badania naukowe koncentrują się na zastosowaniu techniki elektrofizjologicznej „patch-clamp”, badając modulację aktywności elektrycznej kanałów jonowych przez czynniki farmakologiczne. Współpracuje z Karkonoską Akademią Nauk Stosowanych na Wydziale Nauk Medycznych i Technicznych.